Kozmetický laser a kúry

Kozmetický laser

Prečo je tak dôležitý kozmetický laser ?
Kozmetický laser pri jednom jedinom ošetrení rieši štyri základné , a tie najdôležitejšie problémy ako sú :
AKNÉ - VRÁSKY - PORUCHY pigmentu - PORUCHY kuperózy .
Veľkou podporou je samozrejme špeciálna laserová kozmetická rada MERLLIN a Collagenová kúra PALATINE , ktorá tiež veľmi dobre umocní účinky s podporou laserového žiarenia .
Laser kozmetický sa môže použiť na všetky typy pleti :
Typ kože závisí od dedičnosti , hladiny hormónov a spôsobu života . Pokožka je živý orgán , preto jej potreby môžu byť každé ročné obdobie či každý rok iné . V mladosti môžete mať totiž iný typ než v starobe . Laser v kombinácii s kozmetikou veľmi dobre rieši stav vašej pokožky .
Máme päť základných typov pleti :

Normálna pleť :
Normálna koža je hladká a pevná . Nenájdeme na nej miesta nadmerne mastné či suché , býva bezproblémová a nevytvárajú sa na nej žiadne pupienky ani fliačky . Bežne sa vyskytuje u detí , u dospelých už oveľa menej . Laser v tomto prípade rieši len prevenciu .


Mastná pleť :
Mastná pleť vzniká v puberte , kedy zmeny v hormonálnej sekrécii zvyšujú produkciu mazu . To spôsobuje lesknúce sa a mastný vzhľad kože s rozšírenými pórmi a s tendenciou k tvorbe uhrov a akné . Výhoda mastnej pleti je , že vrásky u nej vznikajú až v ďaleko vyššom veku ako u ostatných typov kože , takže jej nositeľ vyzerá dlhšie mladý . Vyžaduje ale väčšinou pomerne veľa starostlivosti . Ošetrenie laserom je v mnohých prípadoch nutnosťou .


Suchá pleť :
Tvoria sa na nej ľahko suché fliačiky a trhlinky . Je veľmi jemná , má drobné póry a po vyčistení zanecháva pocit stiahnutia . Zo všetkých typov pleti má najväčšie sklony k predčasnému starnutiu a vzniku jemných vrások . Málokedy na nej nájdeme uhry a vyrážky , ale zato často svrbí a je podráždená . Laser veľmi dobre vplýva na redukciu mazových žliaz .


Citlivá pleť :
Podobne ako suchá koža má citlivá pleť tendenciu k tvorbe popraskaných žiliek a vzniku alergických reakcií na dráždivé látky obsiahnuté v kozmetike a parfumoch . Často sa prejavuje výraznejším začervenaním nad jarmovými oblúkmi . Problémy zhoršujú dokonca aj výkyvy počasia . Laser sa chová veľmi šetrne , odporúča sa však kratšia doba ošetrenia .
Zmiešaná pleť :
Je to pravdepodobne najbežnejší typ kože , predovšetkým u starších ľudí . Stredná časť tváre - čelo , nos , brada - je mastnejšia a má hrubší vzhľad než zvyšok tváre . Tváre sú zvyčajne suché alebo normálne . Zmiešaná pleť niekedy vytvára zapálené pupienky . Ošetrenie laserom je veľmi dobrým doplnkom a prevenciou . Môže byť braná ako štandardná starostlivosť o pleť .