Skin Line high tech for beauty

 Technológia zlatej ihly pre trvalé odstraňovanie  nežiadúcich chĺpkov , červených žiliek a mílii 
 

Jeden z problémov nášho vzhľadu sú nežiaduce ochlpenie na tele, prasknuté cievky na tvári, či pavúčikove névusy, krvné znamienka (hemangiómi)...

Zo zámoria sa k nám do Európy dostala unikátna metóda odstraňovania žiliek a chĺpkov. Metóda je veľmi presná a trvanlivá. Tak ako už v minulosti dobre známa ihličková metóda aj metóda Skin Line využíva ihličku. Princíp zákroku je však od doposiaľ známych postupov veľmi odlišný.

 

Červené žilky

Metóda Skin Line je zaujímavá práve tým, že rieši veľmi zaujímavo a účinne problém klasickej ihličkovej epilácie, t.j. prilepenie bielkovinových zbytkov tkaniva na povrch ihly a obráteniu pokožky (tkz. biele fliačiky viditeľné hlavne pri opálení pleti).

Fáza zasunutia ihly do kože prebieha spravidla pod prahom citlivosti (vnímania bolesti) . Pozvoľný nárast prúdu vedie k presnosti koagulácie (uzavretie žilky). Po ukončení procesu uzavretia žilky koaguláciou, sa spúšťa proces, ktorý spôsobuje zmydlenie tuku a tak vzniká tenká vrstvička mydla medzi tkanivom a vrstvou zlata na povrchu ihly, ktorá umožňuje hladké vytiahnutie ihly z miesta vpichu. Ihly, ktoré sú používané metódou Skin Line nespôsobujú žiadne alergické a iné prejavy. Ihla je tenká a ostrá, pozlátená 24 karátovým zlatom.

 

Chĺpky

 

Pri odstraňovaní nežiaducich chĺpkov je situácia podobná. Ihla je však zaoblená, aby neprepichla stenu folikulu. Opäť sa využíva teplo vznikajúce vplyvom vysokofrekvenčného prúdu v hornej vrstve vlasového folikulu. Koagulácia folikulu vedie k odumretiu vlasu. Pokiaľ neboli zničené bunky je nutné postup opakovať (v prípade zakrivenia vlasu). Skin Line je veľmi spoľahlivá metóda epilácie. Vysokofrekvenčný prúd spôsobuje koaguláciu folikulu vlasu, zmiešaním z jednosmerným prúdom sa vytvorí dostatok lúhu, potrebného k odstráneniu buniek anagenného zárodku (takzvaného zárodočného bodu).

 

Z dlhodobého pozorovania vyplýva, že pokiaľ je metóda správne aplikovaná špecialistkou, sú výsledky epilácie sú trvanlivejšie, a tým aj objektívne lepšie, než výsledky všetkých ostatných metód. Prínos tejto metódy spočíva v jej jednoduchosti, precíznosti a spoľahlivosti, pretože výsledky sú hneď kontrolovateľné. Navyše od aplikácie laserom, je metóda Skin Line nezávislá na farbe pleti či chĺpkov klientky. Nevznikajú rôzne popáleniny a pigmentové zmeny. Pravdou je, že táto metóda je dostupnejšia, pretože náklady sú oveľa menšie v porovnaní s laserovou metódou. Skin Line je vhodný svojou presnosťou hlavne na ošetrenie menších plôch ( tvár, krk, obočie, podpazušie, bikiny ...). Epilácia laserom si však udrží svoje postavenie všade tam, kde je nutné ošetrovať skutočne veľké plochy. V závislosti od citlivosti pleti je doporučený správny druh, najvhodnejšia hrúbka ihly.

 

Doporučujem:

- pred zákrokom sa informujte u svojho špecialistu Skin Line

- zákrok je nutné vykonávať niekoľkokrát po sebe podľa odporučenia špecialistu a v závislosti striedania rôznych fáz rastu chĺpkov.

- po ošetrení dodržiavajte pokyny terapeuta